вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

ВИДЕО: Xaоc во Кочани, нaпaднaта екипата на Инфомакс, откако снимаше собирање лични карти во штаб

ВИДЕО: Xaоc во Кочани, нaпaднaта екипата на Инфомакс, откако снимаше собирање лични карти во штаб

Екипата на Инфомакс, пред малку беше нападната во Кочани, откако снимаа штаб во кој се собираа лични карти.

Локалните жители вербално ги нападнаа новинарите, по што им го блокираа патот со автомобил.

Видеото погледнетего ТУКА.

Коронавирус