среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Врие на концерт во Битола, препораките и протоколите не се почитуваат

ВИДЕО: Врие на концерт во Битола, препораките и протоколите не се почитуваат

И покрај сите апели и препораки за почитување на мерките, се чини дека дозволата да се организираат концерти може да доведе само до нов кластер за ширење на коронавирусот.

Хрватскиот пејач Петар Грашо вчера одржа концерт на отворено во Битола, каде присуствуваа голем број негови обожаватели. Она, што може да се види од снимките кои кружат по социјалните мрежи од присутните, на концертот во Хераклеа не е испочитуван протоколот, физичка дистанца не се одржува, а ретко кој носи и заштитна маска.

Коронавирус