петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

ВИДЕО: Власта пали учебници во Прилеп

ВИДЕО: Власта пали учебници во Прилеп

На социјалните мрежи кружи видео во кое како што се вели во опосиот, властите во Прилеп вчера товареле трактори со учебници и ги носеле на горење.

Не! Не е ова Бабелплац во Берлин 1933 година и горењето книги од Нацистите. Ова е во Прилеп вчера. Лудата власт во Македонија, на чело со Мила Царовска и Заев, фрла учебници во трактор и потоа ги носи на депонија. Тотално откачување од здрав разум имаме. Добредојдовте во ТОТАЛИТАРИЗАМ! Се вели во Фејсбук статусот.

Локални избори 2021