среда, 12. август 2020. Вести денес: 104
home Вести

ВИДЕО: „Ветија, а ништо не исполнија“

ВИДЕО: „Ветија, а ништо не исполнија“

И после сѐ не се срамат да го гледаат народот во очи, иако знаат дека излажаа, порача Игор Јанушев носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3.

„Ветија, а ништо не исполнија. Ништо не видовме ни од капитални проекти, ни од странски инвестиции, национално нѐ обезличија.

Луѓе без образ, без достоинство. Ете тоа е СДСМ.

Никогаш нема да заборавиме што и сторивте на Македонија“-порача тој!

Коронавирус