среда, 28. септември 2022. Вести денес: 80
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Вести

ВИДЕО: „Успешноста“ на Заев во набавката на вакцини заврши како видео игра

ВИДЕО: „Успешноста“ на Заев во набавката на вакцини заврши како видео игра

Неуспешноста на Зоран Заев и здравствените власти да набават вакцини за граѓаните против коронавирус, заврши како видео игра на Playstore. Без вакцинална заштита против Ковид-19, некои граѓани одлучија маката да ја свртат да шега.

Коронавирус