среда, 3. март 2021. Вести денес: 129
home Вести

(ВИДЕО) Трифун Костовски за „Лидер“: Да се лутиме на ЕУ – нудиме криминал и корупција!

(ВИДЕО) Трифун Костовски за „Лидер“: Да се лутиме на ЕУ – нудиме криминал и корупција!

Во ексклузивно интервју за Економски лидер, бизнисменот и екс градоначалник на Скопје Трифун Костовски, говори за проблемите во градот Скопје, загадувањето,но ги коментира и актуелните економски политики. Жали што уште не се сменети азбесните водоводни цевки кои како што вели се смрт за граѓаните, сака да пие кафе со Шилегов затоа што има многу нешта да му каже.

Вели дека Скопје станува нехумано место за живеење, а за актуелните економски политики тврди дека ефектите се мали, а резултатите не се видливи. Без визија ние сме брод без компас вели Костовски и додава дека затоа не треба да и се лутиме на ЕУ затоа што нудиме криминал и корупција.

Коронавирус