понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

ВИДЕО: Тензично пред Собранието, Комитите го пробија кордонот

ВИДЕО: Тензично пред Собранието, Комитите го пробија кордонот

Тензично станува на протестот пред Собранието.

Голем број на граѓани извикуваат „Македонија, Македонија“.

Се протестира против промена на името, и договорот со Грција.

Најнови вести

Коронавирус