петок, 3. декември 2021. Вести денес: 60
home Вести

ВИДЕО: Советникот на Заев Ленче Николовска избркана од Могила

ВИДЕО: Советникот на Заев Ленче Николовска избркана од Могила

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше буквално избркана од Могила.

Земјоделците ја запрашаа Ленче кога ќе дојде да разговараат за откупот и цената за млекото, а таа им одговори дека земјоделците имаат министер да им го реши проблемот.

Таа одби да им одговори на земјоделците дали зема народни пари, погледнете:

Коронавирус