четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 100
home Вести

ВИДЕО: Со блокада на пат и голем револт, толпа народ го пречекаа министерот за земјоделство во Прилеп

ВИДЕО: Со блокада на пат и голем револт, толпа народ го пречекаа министерот за земјоделство во Прилеп

Министерот за земјоделие, Арјанит Хоџа денеска беше пречекан во Прилеп од страна на толпа народ кој му го блокираше патот, извикувајќи го да излезе од автомобилот.

Погледнете го во продолжение видеото.

Локални избори 2021