вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 42
home Вести

ВИДЕО: Снегот го блокираше патниот правец Дебар-Маврово

ВИДЕО: Снегот го блокираше патниот правец Дебар-Маврово

Интензивното паѓање на снег од вчера вечерта во Македонија предизвика потешкотии за патување со моторни возила на планинските предели.

Во прекин за сообраќај е патниот правец Дебар-Маврово, откако поради врнежите од снег паднало дрво.

На терен излегоа надлежните и се работи на отстранување на истото.

Видео: ТВ21

Коронавирус