вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 45
home Вести

ВИДЕО: Силен контраст меѓу посетеноста на владините „журки“ за промена на името и маршот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

ВИДЕО: Силен контраст меѓу посетеноста на владините „журки“ за промена на името и маршот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Детектиравме силен контраст меѓу две случувања во државата. Ги поврзува времето, двете се случија во помалку од 24 часа и двете се случија во Македонија, анализира Алфа телевизија.

Првото е владината предреферендумска и кампањска прослава за наводните покани за НАТО  и уште понаводен датум за преговори за ЕУ, со услов промена на уставното име и уставот на државата, кои се всушност далеку од покана и датум за преговори. Тоа е настан кој доживеа вистински дебакл во сите 15 града каде се оддржуваше.

Од друга страна е денешниот протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Оставаме, без коментар сликата да го каже своето, објавува Алфа.

Видеото со споредба од двата настани моете да го погледнете на АЛФА

Коронавирус