среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

ВИДЕО: Швајцарски „Блик“ објави за тетовската мизерија на чистење на улиците

ВИДЕО: Швајцарски „Блик“ објави за тетовската мизерија на чистење на улиците

Чистењето на улиците во Тетово стигна и до угледниот швајцарски „Блик“.

На видеото се гледа како вработен во ЈП за патишта како стои во задниот дел на камионот и со рачно фрла сол низ улиците на градот.

Веста за швајцарски „Блиц“ е интерсна, не затоа што успешно и со совремана технологија се справуваме со снегот, тука ја пренесува тетовската мизерија на чистење на улиците.

Инаку, иако надлежните за чистење на улиците и патиштата најавуваа дека се подготвени за првиот снег, сепак истиот вчера успеа да ги изненади и речиси да ја паралеризира целата држава.

Видеото од чистењето на снегот во Тетово кое што го пренесе и швајцарски „Блик“ можете да го погледнете ТУКА

ЕУРО 2020

Македонија