среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Вести

ВИДЕО: Шилегов на Фејсбук се пофали дека сепак знае да вози „сегвеј“

ВИДЕО: Шилегов на Фејсбук се пофали дека сепак знае да вози „сегвеј“

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов по првичниот неславен старт и проблемите со одржувањето на рамнотежа при управувањето на „Сегвеј’, сепак успеа да се одржи и да сврти некое кругче низ скопските улици.

Дека добро го совладал возењето на „сегвеј“ Шилегов се пофали и на Фејсбук.

„По почетното привикнување, за првпат на Сегвеј (еколошки двотркален самобалансирачки транспортер)“, напиша Шилегов и сподели видео на кое се гледа дека поминал низ добра обука.

Најнови вести

Коронавирус