вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 43
home Вести

ВИДЕО: Шефица во УЈП снимена како yргира инспектopи да не пишуваат кaзна

ВИДЕО: Шефица во УЈП снимена како yргира инспектopи да не пишуваат кaзна

Екипата на „360 степени“, следејќи ги теренските контроли на Управата за јавни приходи забележала скандалозна ургенција до инспекторите на терен од страна на шефица во УЈП.

Aнтикорупциската комисија најавува дека ќе оформи предмет за случајот со вработената во Управата за јавни приходи, извесна Софче, која телефонски ургираше да не се казнува едно скопско кафуле поради неиздавање фискални сметки.

-Ве известуваме дека надлежни служби на Управата за јавни приходи го испитуваат случајот и во зависност од утврдените неправилности ќе се преземат соодветни мерки.“ одговорија од УЈП.

Погледнете ја снимката:

Коронавирус