среда, 31. мај 2023. Вести денес: 96
home Вести

(ВИДЕО) СДСМ јавно призна дека нивната неспособност во економијата треба да ја платиме со идентитетот

(ВИДЕО) СДСМ јавно призна дека нивната неспособност во економијата треба да ја платиме со идентитетот

Со негласање, народот јасно се изјасни против избрзани, наметнати и штетни решенија донесени без претходно постигнат национален консензус. Поради катастрофалниот пораз на СДСМ за референдумот започна да го плаши и исмева народот.

При едно гостување на пратеникот од редовите на СДСМ, Костадин Костадинов при една прилика го исмеваше македонскиот идентитет – „Кога немаш економија, економска комоција кога буквално сме поприлично без пари чуму ни е идентитетот“.

Со овој потег Костадинов им се исмева на 1 милион и двесте илјади граѓани кои одлучија да не излезат и да не го изгласаат договор за промена на името потпишан помеѓу Заев и Ципрас.