вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 61
home Вести

ВИДЕО: СДСМ го полни митингот во Штип со луѓе од цела источна Македонија и од Струмица

ВИДЕО: СДСМ го полни митингот во Штип со луѓе од цела источна Македонија и од Струмица

СДСМ вечерва одржува свој митинг во Штип, а според видеото кое пристигна до нашата редакција јасно се гледа како власта со полни автобуси од целиот исток на Македонија носи граѓани на митингот.

Ова е уште еден доказ дека СДСМ ќе се соочи со пораз на претседателските избори и во паника создава лажна слика за масовноста на митинзите низ целата држава.

Коронавирус