четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

ВИДЕО: Сателитски воз над Скопје

ВИДЕО: Сателитски воз над Скопје

Сателитите веќе со месеци кружат околу Земјата и можат да се забележат со голо око.

Граѓаните на Македонија, како и во регионот вчера повторно имаа можност да забележат сателитски воз.

Станува збор за телекомуникациски сателити Старлинк коишто одат по небото како воз, еден позади друг.

Коронавирус