понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ВИДЕО: Роднините на трагично загинатите во тетовската ковид болница со јајца гаѓаа кон зградата на општина Тетово

ВИДЕО: Роднините на трагично загинатите во тетовската ковид болница со јајца гаѓаа кон зградата на општина Тетово

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни.

Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

Протестот продолжува, овјави телевизија Алсат.

Локални избори 2021