четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 77
home Вести

(ВИДЕО) Рашела Мизрахи се качи на коњ – ја предводи коњаницата која оди кон Мечкин Камен

(ВИДЕО) Рашела Мизрахи се качи на коњ – ја предводи коњаницата која оди кон Мечкин Камен

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен за да учествува во прославата на празникот Илинден.

Коронавирус