петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 167
home Вести

(ВИДЕО) Раководството на АД „ЕСМ“ се спротивставува на судски пресуди

(ВИДЕО) Раководството на АД „ЕСМ“ се спротивставува на судски пресуди

Ексклузивно интервју на порталот Работник со Претседателот на Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија – ССЕРИ Васко Перчаковски и членот на Претседателството на синдикатот Жарко Краус.

Во текот на интервјуто двајцата зборуваат за пресудите коишто не се почитуваат од страна на Раководоството на АД „ЕСМ“, колку вработените во претпријатието се заштитени од Ковид – 19, како и на други теми.

Најнови вести

Коронавирус