вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 23
home Вести

ВИДЕО: Работа од соништата, вработен во УЈП си задрема во канцеларија

ВИДЕО: Работа од соништата, вработен во УЈП си задрема во канцеларија

Вработен во Управата за јавни приходи денеска е снимен како спие на работното место. На видеото, кое до порталот „Pa Censure“ го испратил читател, се гледа како службеникот дреме седејќи на работната маса.

Според објавата на порталот, службеникот спиел повеќе од дваесет минути, додека пред неговата канцеларија во архивата во генералната дирекција на УЈП во Скопје, странки чекале да бидат услужени.

Локални избори 2021