сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 38
home Вести

ВИДЕО: Протест во Бутел, блокирана главната крстосница на улицата „Бутелска“

ВИДЕО: Протест во Бутел, блокирана главната крстосница на улицата „Бутелска“

Неколку жители на Бутел ја блокираа улицата „Бутелска“ на главната крстосница.

Како што велат протестираат против нереализираното ветување за изградба на Поликлиника во оваа општина.

Велат, бараат во услови на Ковид 19 да имаат поликлиника, во која ќе можат да посетат лекар, која ќе има лаборатории и сите потребни здравствени услуги.

Коронавирус