понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

ВИДЕО: Протест со механизација на оризопроизводителите од Облешево до Тркање

ВИДЕО: Протест со механизација на оризопроизводителите од Облешево до Тркање

Оризопроизводителите од Кочанскиот регион денеска излегоа на протест.

Тие на протестот кој се одвиваше од Облешево до селото Тркање се движеа со тешка механизација.

Незадоволни од власта уште еднашка побараа некој да ги чуе нивните барања, особено министерот за земјоделие кој речиси не мрднува со прст за оризопроизводителите и земјоделците воопшто.

Доколку никој не го послуша нивниот глас, тие најавија и радикализација на протестите и поголема масовност и блокади.

Локални избори 2021