сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Приведување во Битола поради кренато македонско знаме

ВИДЕО: Приведување во Битола поради кренато македонско знаме

На видеата направени од битолчани кои присуствуваа на кревање односно ставање македонско знаме на столб но полицијата интервенираше и дел од учесниците ги приведе, а знамето беше симнато.

Коронавирус