петок, 30. јули 2021. Вести денес: 118
home Вести

ВИДЕО: Пристигна Рускоска, се очекува спроведување на Бојан Јовановски

ВИДЕО: Пристигна Рускоска, се очекува спроведување на Бојан Јовановски

Вилма Рускоска пристигна во Кривичниот суд во Скопје, каде веќе е спроведен второобвинетиот, бизнисменот Зоран Милески – Кичеец. До крајот на денот според процедурите се очекува да биде донесен и првообвинетиот – Бојан Јовановски. И за двајцата обвинителството бара мерка притвор.

Извор: ТВ21

Коронавирус