вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

ВИДЕО: Предизборен поткуп и во Гевгелија со асистенција на началникот од МВР Струмица

ВИДЕО: Предизборен поткуп и во Гевгелија со асистенција на началникот од МВР Струмица

За време на изборниот молк се случува масовен поткуп на гласачи нез цела Македонија.

Информациите од терен кои што пристигнуваат, велат дека во Гевгелија се врши предизборен поткуп и тоа со асистенција на полицијата, односно со асистенција на началникот на МВР од Струмица.

Како што денеска информиравме, денска за време на молкот ке прави сериозно кривично дело по налог наедна политичка партија и истиот се прекршува.

Во продолжение погледнетего видеото:

Коронавирус