сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 52
home Вести

ВИДЕО: Пожарот на неколку метри од куќите во пехчевско Робово

ВИДЕО: Пожарот на неколку метри од куќите во пехчевско Робово

Пламените јазици се на неколку метри од куќите во пехчевското село Робово.

Екипите се на терен и прават максимални напори да не дозволат пожарот да ги зафати куќите. Силниот ветер го отежнува гаснењето, а му помага на огнот брзо да се шири.

Жителка на селото вели дека голем дел од куќите имаат плевни со село и ако огнот ги зафати ќе биде вистинска катастрофа.

Коронавирус