четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 135
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВИДЕО: „Повторно горат нешто, смрди не се дише, а од општина Карпош и Градот со прст не мрдаат“

ВИДЕО: „Повторно горат нешто, смрди не се дише, а од општина Карпош и Градот со прст не мрдаат“

Граѓаните на Карпош се жалат бидејќи повторно нешто гори и не се дише, а од општината и Град Скопје ништо не преземаат.

-Тони еве ги пак горат нешто, смрди не се дише, а од општина Карпош и Градот со прст не мрдаат- возбудено и изреволтирано ми пренесе Цобе, од кејот во Карпош. Видеата се во прилог, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош, Тони Јаревски на Фејсбук, споделувајќи и видеа.

Најнови вести

Коронавирус