вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

ВИДЕО: Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

ВИДЕО: Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски.

Овој предмет ќе го судат истите судии од случајот „Рекет“, Васка Николовска- Масевска и Софче Гаврилова -Ефремова. Разликата е во тоа што сега судијката Гаврилова-Ефремова е претседател на судечкиот совет, а судијката Николовска -Масевска е втор судија, пишува Инфомакс.мк.

Јовановски обвинува повторно за политички игри во судницата. Според него судењето е наместено, а денешното рочиште ќе биде одложено бидејќи како што вели тој ја нема втората судијка.

Коронавирус