вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 115
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВИДЕО: Полицијата ги приведе учесниците во инцидентот пред Градска болница

ВИДЕО: Полицијата ги приведе учесниците во инцидентот пред Градска болница

Инцидент вечерва пред болницата за хируршки болести Св.Наум Охридски во центарот на Скопје во кој интервенираше и полицијата и приведе и неколку лица.

Од МВР информираат дека била повикана полиција поради инцидент во кој учествувале членови на семејства и роднини, предизвикале сообраќајна несреќа во која било повредено дете.

Неофицијално, таткото на детето физички го нападнал човекот кој го возел автомобилот кој удрил во неговото дете. Потоа возачот повикал неколку лица кои го нападнале таткото на детето.

Тогаш настанала масовна тепачка, а било фрлано со предмети и кон полицајците кои дошле да интервенираат.

Детето е во болница, а неговиот татко и други лица се приведени.

Состојбата на детето, како што неофицијално дознаваме не е животозагрозувачка.