недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Погледнете како денес се рушеше дивоградбата кај Мавровка

ВИДЕО: Погледнете како денес се рушеше дивоградбата кај Мавровка

Дел од дивоградбата кај ТЦ Мавровска е урнат попладнево по четири часа активно рушење со градежната механизацијата на ЈП за одржување на патишта.

Сопственикот на објектот Мевлудин Алити за време на уривањето, пред медиумите рече дека објектот не е дивоградба и оти има елаборат и платени такси и комуналии над 4,7 милиони денари. Алити вели дека ги избегнувал медиумите во изминатиот период бидејќи сметал дека неговиот приватен бизнис не е предмет на јавен интерес.

Коронавирус