недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 93
home Вести

ВИДЕО: Пајакот не го крена автомобилот на Мендух Тачи

ВИДЕО: Пајакот не го крена автомобилот на Мендух Тачи

Пред Основниот суд Скопје 1 возилото на првиот човек на ДПА Мендух Тачи не беше кренато од Пајак службата иако беше непрописно паркирано.

Тој во моментот се наоѓал во судот каде тече рочиштето за случајот „Титаник 2“, каде е обвинет за изборни нерегуларности.

Видеото го објави ТВ 21, погледнете:

Коронавирус