четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

ВИДЕО: „Падови, порази, уназадувања – за сето ова Заев е виновен“!

ВИДЕО: „Падови, порази, уназадувања – за сето ова Заев е виновен“!

Сигурно ова веќе сте го слушнале и сигурно сте се зачудиле и ви се јавило револт од ваквите измами. За жал реалноста е поинаква и Заев го знае тоа. Кога ќе ги симне розевите очила се соочува со релноста. Реалност која значи падови, порази и уназадувања, за жал, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ во новото видео.

Ова е нивната порака:

„Транспаренси Интернешнл“ не прогласи за најкорумпирана држава во Европа, а на листата за корупција паднавме за 13 места.

Поради лошите економски политики на листата на Светска Банка сега сме на 17-то место, пад за 70% во однос од претходно и затоа ни се прогнозира најнизок економски раст на Балканот.

Неработата на Заев придонесе на листата на „Форбс“ да паднеме за 28 места. Затоа и не треба да не зачудува што Македонците имаат најниски плати на Балканот.

Падови, порази, уназадувања.

Поради лошиот квалитет и корупцијата во здравството паднавме и на листата на Евроспкиот здравствен индекс. Затоа младите се исселуваат, а Македонија влезе во 10-те земји кои имаат најголем одлив на мозоци и затоа не треба да не чуди релноста во која „Економист“ не прогласи за режим, хибриден режим, а Стејт Департментот за заробена држава.

Падови, порази, уназадувања.

За сето ова Заев е виновен!

Парламентарни избори 2020