среда, 28. септември 2022. Вести денес: 162
home Вести

ВИДЕО: Овации и аплауз за Никола Груевски на Конгресот во Валандово

Вечерва на вонредниот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово присуствуваше и актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој беше пречекан со оваации од публиката и присутните.
ВИДЕО: Овации и аплауз за Никола Груевски на Конгресот во Валандово

Груевски како и 411 делегати денес и утре ќе присуствуваат во Валандово на изборот на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а како единствен кандидат е кандидиран досегашниот генерален секретар на партијата Христијан Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус