сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 48
home Вести

Видео од кое ќе се наежи секој Македонец: Маестрална изведба на химната од Дурловски

Видео од кое ќе се наежи секој Македонец: Маестрална изведба на химната од Дурловски

Мојата идеја била и ќе биде – љубов! Ви ја давам од душа на сите, споделете ја и чувајте ја. Да си вечна Македонијо, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил, споделувајќи ја химната на Република Македонија во негова изведба.

Најнови вести