петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 76
home Вести

ВИДЕО ОД ДРОН: Река народ порача- Македонија ќе победи!

ВИДЕО ОД ДРОН: Река народ порача- Македонија ќе победи!

Река народ денеска маршираше во Кавадарци. Повеќе илјади граѓани присуствуваа на протестниот марш во организација на ВМРО-ДПМНЕ и порачаа дека Македонија ќе победи!

Свое обраќање имаше лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

-Кога ве гледам вака насобрани, со гордо кренати глави дојдени овде во Кавадарци, со бајраците на сонцето кој е наш белег, ќе му порачам на Зоран Заев- ова е Македонија, рече тој меѓу другото.