четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 93
home Вести

ВИДЕО ОД ДРОН: Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Велес- „Овој народ ќе ви врати на следните претседателски избори“

ВИДЕО ОД ДРОН: Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Велес- „Овој народ ќе ви врати на следните претседателски избори“

Велеа живот ќе донесат, темнина и црнила донесоа и затоа одовде од Велес ќе им порачам – Колку побрзо заминете, толку побрзо ќе и се раздени на Македонија, а тоа ќе го видите веќе на следните претседателски избори. Овој народ ќе ви врати на следните претседателски избори, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот во Велес.

Коронавирус