понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Видео од дрон: Над 20.000 луѓе излегоа на маршот на ВМРО-ДПМНЕ

Видео од дрон: Над 20.000 луѓе излегоа на маршот на ВМРО-ДПМНЕ

На видеото снимено преку дрон, јасно покажува дека денешниот марш на ВМРО-ДПМНЕ е многу помасовен, од тој што го организираше СДСМ. Според проценките над 20.000 луѓе излегоа на денешниот марш, притоа не беа носени автобуси од другите градови.

Парламентарни избори 2020