недела, 24. септември 2023. Вести денес: 25
home Вести

ВИДЕО: Објавена снимка од „играта“ фрлање деца низ прозор во Аеродром

ВИДЕО: Објавена снимка од „играта“ фрлање деца низ прозор во Аеродром

Откако вчера во јавноста се дозна за случајот со фрленото девојче во основното училиште „Ѓоргија Пулевски“ во Аеродром. Директорот на училиштето кажа дека не станувало збор за насилство, туку за игра која децата ја играле веќе две недели.

„Види Вака“ на својата Фејсбук страна објави видео од тоа како изгледа играта.

Ваквата ситуација во училиштето наиде на остри критики во јавноста.

Видеото можете да го видите ТУКА