недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Новинарот Фуркан Салиу објави снимка од Јанко Бачев како дели пари на вечерашниот протест

ВИДЕО: Новинарот Фуркан Салиу објави снимка од Јанко Бачев како дели пари на вечерашниот протест

Новинарот на ТВ 21, Фуркан Салиу објави видео на кое се гледа како Јанко Бачев дели пари на демонстранти на вечерашниот протест на иницијативата „Македонија бојкотира“.

 

Од иницијативата вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им дозволи на демонстрантите да се приближат до домот.

Најнови вести

Локални избори 2021