вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 198
home Вести

ВИДЕО: Новата Влада вака ги откупува јаболката во Преспа

ВИДЕО: Новата Влада вака ги откупува јаболката во Преспа

По катастрофалните услови во кои се одвива откупот на овогодинешната реколта на јаболката во цела држава, а особено во преспанскиот регион каде оваа овошка е најмногу застапена, револтот на јаболкарите е огромен.

Во неколку наврати до сега производителите на јаболка го фрлаа својот род.

-Новата Влада вака ги откупува јаболката во Преспа, велат тие, споделувајќи го ова видео.

Најнови вести

Локални избори 2021