сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Вести

ВИДЕО: Нов пожар во Преспа

ВИДЕО: Нов пожар во Преспа

Попладнево нов пожар кај одморалиштето Крани во Преспа, за среќа брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица од Ресен бил брзо локализиран и спречен да се шири. И овој надлежните велат дека се работи за човечки фактор.

Пламените јазици во националниот парк Галичица се намалени, заштитните појаси кои во текот на денешниот ден се правеа со цел заштита од проширување и заштита на туристичките населби беа од голема помош за локализирање на пожарот.

ИЗВОР: ТВ21

Коронавирус