вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 130
home Вести

ВИДЕО: Нов хаос во парк, полските хулигани се истепаа меѓу себе, ќе настрадаа и мали дечиња

ВИДЕО: Нов хаос во парк, полските хулигани се истепаа меѓу себе, ќе настрадаа и мали дечиња

На вечерашниот натпревар меѓу Македонија и Полска се очекува да присуствуваат околу 2.000 гостински навивачи.

Вчера тие предизвикаа инцидент во центарот на Скопје и се судрија со полицијата, а денес се истепаа меѓусебе во пресрет на дуелот на Арената „Тодор Проески“.

Во тепачката се фрлаше со камења и дрва, а како што знаеме дека во градскиот парк во Скопје во овој период од денот шетаат и мали дечиња.

Коронавирус