вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 22
home Вести

(ВИДЕО) Николоски од Могила: Македонија ќе добие жена претседател

(ВИДЕО) Николоски од Могила: Македонија ќе добие жена претседател

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, на својот Фејсбук профил објави видео од своето обраќање на митингот во Могила каде што истакна дека цела Пелагонија стои позади професорката Гордана Сиљановска Давкова и Македонија ќе добие жена претседател.

–Моето обраќање на митингот во Могила. Победата на претседателските избори значи пад на оваа ненародна власт. Пелагонија е позади ВМРО-ДПМНЕ, Пелагонија е позади професорката Гордана Сиљановска Давкова. Македонија ќе добие жена претседател!, напиша Николоски.

Коронавирус