четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 149
home Вести

ВИДЕО: Нема аплауз за Заев од студентите на ФИНКИ

ВИДЕО: Нема аплауз за Заев од студентите на ФИНКИ

Премиерот Зоран Заев денеска присуствува на првиот академски час на ФИНКИ. При неговото доаѓање репортерот на ТВ 21 јавува дека не бил пречекан со аплауз.

Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација присуствуваат на првиот академски час на ФИНКИ, каде ќе се доделат индекси на стипендирани студенти од УКИМ.

Настанот се одржува во хотелот Александар Палас во Скопје.

Локални избори 2021