понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Вести

ВИДЕО: На плоштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

ВИДЕО: На плоштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

На плоштадот Скендербег во Скопје веќе се поставени цвеќиња по повод пристигнувањето на 45-те жртви во страшната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија.

Граѓаните кои сакаат да оддадат почит, имаат можност тоа да го сторат на плоштадот Скендербег во периодот од 10 до 13 часот.

Коронавирус