понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Министерот за правда си поднесе оставка од македонската Влада

ВИДЕО: Министерот за правда си поднесе оставка од македонската Влада

Министерот за правда Билен Саљији поднесе оставка поради одлуката на јавниот обвинител да го преквалификува обвинението за малиот Алмир.

-Во овие моменти чувствувам дека довербата е разнишана поради одлуката јавниот обвинител да го преквалификува обвинението за малиот Алмир. Оваа контраверзна одлука беше оспорена и од четворицата јавни обвинители. Јас како прв човек на Министерството за правда чувствувам дека треба да поднесам оставка, изјави Саљији.

Локални избори 2021