среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

(Видео) Милошоски: Што правела Шекеринска три пати на вечера со Бојан Јовановски?

(Видео) Милошоски: Што правела Шекеринска три пати на вечера со Бојан Јовановски?

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија прашува што барала Радмила Шекеринска три пати на вечера кај Бојан Јовановски и за што разговарале тие.

– Овде не се Мерил Стрип и Ричард Гир, овде се Радмила Шекеринска и Бојан Јовановски. Што правела Радмила Шекеринска три пати на вечера кај Бојан Јовановски? За што разговарале тие, за најновите трендови на Прада или на чевлите Лобутин? Сигурно разговарале за 1ТВ за финансирањето за Меѓународен сојуз, вели Милошоски.

Милошоски исто така запраша зошто јатрвата на Радмила Шекеринска беше во сите надзорни одбори на Меѓународен сојуз?

Коронавирус