сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 131
home Вести

ВИДЕО: Мијалков со силно полициско обезбедување пристигна во судот директно од домот на Водно

ВИДЕО: Мијалков со силно полициско обезбедување пристигна во судот директно од домот на Водно

Сашо Мијалков со засилено полициско обезбедување е спроведен во Кривичниот суд во Скопје, каде треба да биде соопштена пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“.

Од домот на Водно каде издржува куќен притвор, тој беше донесен со полициско комбе.

Придружуван беше од десетина полицајци, кои го следеа комбето со три возила.

Најнови вести

Локални избори 2021