вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 118
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВИДЕО: Мицкоски закажа прес-конференција

ВИДЕО: Мицкоски закажа прес-конференција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска со почеток во 12:30 часот ќе одржи прес-конференција.

Од партијата информираат дека прес-конференцијата ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

Прес-конференцијата Курир ќе ја пренесува во живо, а истата може да ја следите во видеото во продолжение.